برگزاری دوره آموزشی مجازی LEAP در اسفند ماه

دوره آموزشی نرم افزار مدل سازی و تحلیل سیستم های انرژی و انتشارات در اسفندماه 1399 به صورت مجازی برای متخصصان انرژی برگزار خواهد شد. در این دوره آموزشی روش های مدا سازی و تحلیل ساختار تقاضای انرژی، سناریوسازی، تحلیل نتایج و مدل سازی و تحلیل انتشارات زیست محیطی و گازهای گلخانه ای برای مخاطبان ارائه خواهد گردید.

جهت ثبت نام آنلاین به سیستم مدیریت انرژی اینفورمیشن مراجعه کنید.

پلت فرم  LEAP ( ليپ)، ابزار مدل‌سازي جامع انرژي-اقتصاد-محيط زيست بر اساس سناريوهاست. سناريوها بر اساس چگونگي ساختار مصرف، تبديل و توليد انرژي در منطقه يا اقتصاد خاصي تحت دامنه گسترده‌اي از گزينه‌هاي جمعيتي، توسعه اقتصادي، فناوري، قيمت و امثال آن طراحي مي شوند. به خاطر ساختار داده ‌هاي انعطاف‌پذير، ليپ امكان تجزيه و تحليل قدرتمند مشخصه‌هاي فناوري و جزئيات مصارف نهايي را بر اساس انتخاب كاربران فراهم مي كند. با استفاده از نرم افزار ليپ، كاربران مي توانند شبيه‌سازي ساختار داده ‌هاي بسيار پيچيده اي را ايجاد نمايند. بر خلاف مدل‌هاي اقتصاد كلان، ليپ سعي نمي كند، اثر سياست‌هاي انرژي را بر روي اشتغال يا توليد ناخالص داخلي تخمين بزند، اگرچه اينچنين ايده‌هايي امكان ساخته شدن در پيوند با ليپ را دارند. همچنين، ويرايش جدید مدل ساز ليپ به طور خودكار ساختار بهينه مولفه هاي عرضه تحت سناريوها را توليد مي نمايد.

امتيازات اصلي ليپ، انعطاف‌پذيري و كاربرد آسان آن مي باشد، كه اين امكان را فراهم مي‌كند تا تصميم‌گيران به راحتي ايده مورد نظر خود را در يك محيط و بستر مجازي ( كه نماينده سيستم انرژي است) بدون ذخيره مدل‌هاي بسيار پيچيده ارزيابي نمايند. در این دوره به دانش پژوهان آموزش داده خواهد شد تا مدل های موردنیاز خود را در سطوح مختلف خرد و کلان با بهره گیری از قابلیت های نرم افزار لیپ ساخته و آن را در منطقه موردنظر برای انواع تحلیل ها و نتایج مورد استفاده قرار دهند. روش تدریس ترکیبی از دانش فنی، کار همزمان با کامپیوتر و ارائه مثال های عملی و درخواست انجام تمرینات آموزشی با نظر سنجی مستمر و برگزاری دو امتحان در اواسط و انتهای دوره خواهد بود. بهمراه داشتن لپ تاب جهت شرکت در این دوره الزامی است. نرم افزار لیپ با لایسنس حداقل یکساله در لپ تاب کاربران نصب خواهد شد.

1- مبانی و ساختار مدل سازی سیستم انرژی

2- تشریح اجزا، فرمولاسیون و مبانی مدل سازLEAP

3- شناسایی اجزای مختلف نرم افزار مدل سازی LEAP

4- مدل سازی سمت تقاضا با LEAP شامل خانگی، صنعت و حمل و نقل

5- مدل سازی سمت عرضه شامل نیروگاه و پالایشگاه

6- قسمت منابع در LEAP

7- مدل سازی و مدیریت سناریوها

8- مدل سازی زیست محیطی و ضرایب انتشار

9- حل یک مثال از ابتدا برای پوشش بخش ها

10- ساختار تحلیل هزینه و فایده و اولویت بندی سناریوها

دوره های آموزشیمتفرقه

حقایقکسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *