دوره آموزشی ممیزی انرژی در صنعت برگزار گردید!

دوره آموزشی ممیزی انرژی در صنعت برای فراگیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به مدت 5 روز برگزار گردید. این دوره به صورت مجازی توسط شرکت کنترل انرژی پاسارگاد و بر اساس آخرین روش های کاربردی ممیزی انرژی و با تمرکز بر صنعت نفت و گاز بین روز های 25 تا 29 بهمن برگزار شد.

مصرف نهایی حامل های انرژی در بخش صنعت ایران بدون در نظر گرفتن مصارف غیر انرژی، از مقدار 258.5 میلیون بشکه معادل نفت خام در سال 1388 به 339.3 میلیون بشکه معادل نفت خام در سال 1396 رسیده است. از طرف دیگر در نظر داشته باشید بخشی از مصارف دیگر صنعت مربوط به مصارف غیر انرژی (عمدتاً خوراک مجتمع های پتروشیمی و خوراک گاز واحدهای احیاء فولادسازی)کشور می باشد. بنابراین با احتساب مصارف انرژی و غیر انرژی، آمارها نشان می دهد که مصرف این بخش از 383.1 میلیون بشکه معادل نفت خام به 507.4 میلیون بشکه معادل نفت خام در سال 1388 افزایش یافته است که بیانگر سهم 37.2 درصدی این بخش از کل مصرف حامل نهایی انرژی کشور می باشد.  همچنین از نظر سبد سوخت مصارف انرژی بخش صنعت کشور در سال 1396، باید گفته شود که سهم گاز طبیعی 61.49 درصد، سهم فرآورده های نفتی (عمدتاً مازوت و دیزل) برابر 25.14 درصد و سهم برق نیز 28.13 درصد و اندکی هم زغال سنگ مصرف شده است.  مچنین روند تغییرات شدت مصرف انرژی بخش صنعت در یک دهه گذشته نشان می دهد که این شاخص در صنعت کشور رو به افزایش بوده است، به طوریکه شاخص شدت مصرف انرژی علیرغم تمام تلاش های انجام گرفته از حدود 1.3 بشکه بر میلیون ریال (به قیمت سال 1376) در سال 1385 به بیش از 1.6 بشکه بر میلیون ریال در سال 1385 افزایش پیدا کرده است که بخشی از آن مربوط به توسعه صنایع انرژی و بخشی دیگر بدلیل هدررفت انرژی در بخش صنعت کشور بوده است. توزیع مصارف انرژی در بخش صنعت و پتانسیل تقریبی صرفه جویی  نشان می دهد سهم فرآیندهای گرمایشی بیش از 60 درصد، سهم موتورهای الکتریکی حدود 13 درصد، سهم پمپاژ حدود 12 درصد و مابقی نیز مصارف دیگر بوده است و احتمال می رود پتانسیل صرفه جویی در بخش صنعت ایران با راهکارهای نه چندان هزینه بر به طور میانگین حدود 30 درصد باشد. بنابراین عمده تمرکز کاهش شدت مصرف انرژی باید بر روی کوره های صنعتی/گرماسازها، سیستم های بخار، موتورهای الکتریکی و سیستم های هوای فشرده قرار گیرد. با توجه به شواهد بالا، بررسی ها نشان می دهد که عمده راهکارهای بهبود کارایی انرژی بخش صنعت می تواند موارد زیر باشد:

  •  تنظیم بهینه نسبت سوخت به هوا در مشعل های صنعتی
  • عایق بندی جداره های کوره ها و بویلرها و جلوگیری از نفوذ جریانات هوای کنترل نشده
  • بازیافت حرارت از گازهای دودکش و بازگردانی آن از طریق رکوپراتور و اکونومایزرها
  • راه اندازی سیستم های سرعت متغیر برای موتورهای الکتریکی و کنترل عملکرد آنها
  • افزایش ضریب توان موتورهای الکتریکی

در این دوره آموزشی عمده تمرکز بر توصیف سیستم های مصرف کننده انرژی در بخش های صنعتی، ارائه مثال های واقعی از تجربیات میدانی، شناسایی گلوگاه های اتلاف انرژی و یافتن راه حل های قابل اجرایی با مثال های واقعی بود. با توجه به اهمیت کلیدی دو عنصر اندازه گیری های میدانی و نرم افزاهای شبیه سازی در بهینه سازی مصارف انرژی صنعتی، هم روش اندازه گیری ها و هم روش کار با نرم افزار بیان شد. دستگاه های اندازه گیری نظیر دماسنجی های صنعتی، لوکس متر، پاور آنالایزرها توصیف شده و روش شبیه سازی و مدیریت انرژی واحدهای صنعتی با نرم افزار جامع MEASUR توصیف گردید.

سرفصل های دوره عبارت بودند از:

تعاریف و مفاهیم اولیه

بررسی و ارزیابی کارایی انرژی در فرآیند (احتراق، بویلرها، سیستم بخار، کوره ها، مواد عایق و نسوز، تولید همزمان برق و حرارت و بازیافت حرارت)

بررسی و ارزیابی کارایی انرژی در سیستم های الکتریکی(موتورهای الکتریکی، سیستم های هوای فشرده، سیستم های سرمایش، فن ها، پمپ ها و برج های خنک کننده)

ارزیابی عملکرد انرژی تجهیزات صنعتی و بررسی چک لیست های مربوطه

معرفی نرم افزارهای ممیزی انرژی در صنعت و ساختمان (MEASUR , RETScreen)

 

انرژیدوره های آموزشیمحیط زیست

انرژیصنعتمدیریتمصرفممیزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *